Кујна

Share with:


Кујна
TIME.mk - Храна / Фитнес https://time.mk/ TIME.mk https://time.mk/images/LOGO.png https://time.mk/ mk Mon, 31 Oct 2022 13:05:14 +0000 600 БАЈАДЕРИ: Сите ги сакаат, а се прават додека трепнете – ситни колачи без кои не може да се замисли славската трпеза | НМД https://time.mk/c/d27b4db956/bajaderi-site-gi-sakaat-a-se-pravat-dodeka-trepnete-sitni-kolaci-bez-koi-ne-moze-da-se-zamisli-slavskata-trpeza.html БАЈАДЕРИ: Сите ги сакаат, а се прават додека трепнете – ситни колачи без кои не може да се замисли славската трпеза - НМД - 13:35 31/10 Mon, 31 Oct 2022 12:35:24 +0000  НМД - 13:35 31/10
Нема ништо поубаво од домашните бајадери кои речиси задолжително ги има на секоја славска трпеза. Совршена комбинација од мелени кекси, чоколадо и ореви, просто нè мами да посегнеме по уште едно парче..
Локално: Колач со три вида чоколадо
Кафе пауза: Без печење: Рецепт за вкусен и едноставен десерт
Попара: Десерт што ќе ви се допадне: Чоколаден чизкејк (РЕЦЕПТ)
9 поврзани вести »
]]>
Храна / Фитнес
ЕВТИНО ЈАДЕЊЕ, ЛЕСНО ЗА ПОДГОТОВКА Полнето бело месо, неодолив специјалитет за сите членови на семејството | Попара https://time.mk/c/2a4286ad5e/evtino-jadenje-lesno-za-podgotovka-polneto-belo-meso-neodoliv-specijalitet-za-site-clenovi-na-semejstvoto.html ЕВТИНО ЈАДЕЊЕ, ЛЕСНО ЗА ПОДГОТОВКА Полнето бело месо, неодолив специјалитет за сите членови на семејството - Попара - 18:30 30/10 Sun, 30 Oct 2022 17:30:42 +0000  Попара - 18:30 30/10
Месото е неверојатно сочно, а може да се јаде како посебен оброк или со помфрит и некоја салата Состојки : Подготовка : Кромидот ситно се сечка и се пропржува, па се додаваат сечканите печурки.
Gotvi.mk: Полнето пилешко филе со додаток по желба – оброк кој ќе ве засити
Курир: ЛЕСНО ЗА ПОДГОТОВКА: Полнето бело месо, неодолив специјалитет за сите членови на семејството
]]>
Храна / Фитнес
Палачинки со јаболка: Рецепт за совршен есенски појадок | Слободен Печат https://time.mk/c/d5f723b9bd/palacinki-so-jabolka-recept-za-sovrsen-esenski-pojadok.html Палачинки со јаболка: Рецепт за совршен есенски појадок - Слободен Печат - 10:03 30/10 Sun, 30 Oct 2022 09:03:44 +0000  Слободен Печат - 10:03 30/10
Американските палачинки се одлична идеја за појадок. Овие палачинки се разликуваат од оние кои ги правиме кај нас – тие се помали и имаат сунѓереста структура која потсетува на пандишпан. Јаболкото е овошје кое е познато како „кралот на есента“, па ...
Gotvi.mk: Уштипци од 1 јаболко и 1 јајце кои се топат во уста!
Точка: „У-ла-ла!“ Рецепт за традиционална француска торта со јаболка кој ќе ви ги разбуди сите сетила
]]>
Храна / Фитнес
РАЗМЕНУВАА ПИВО ЗА ВИНО, ПЕКМЕЗ ЗА ТАРТУФИ, СОВЕТИ БЕЗ ПАРИ, СИРЕЊЕ ЗА ПАРИ, СИ ГИ МЕРЕА АЈВАРИТЕ… Слоу фуд салон 2022 | +инфо https://time.mk/r/NONE/ea6bc4f905/razmenuvaa-pivo-za-vino-pekmez-za-tartufi-soveti-bez-pari-sirenje-za-pari-si-gi-merea-ajvarite-slou-fud-salon-2022.html РАЗМЕНУВАА ПИВО ЗА ВИНО, ПЕКМЕЗ ЗА ТАРТУФИ, СОВЕТИ БЕЗ ПАРИ, СИРЕЊЕ ЗА ПАРИ, СИ ГИ МЕРЕА АЈВАРИТЕ… Слоу фуд салон 2022 - +инфо - 11:18 31/10 Mon, 31 Oct 2022 10:18:54 +0000  +инфо - 11:18 31/10
Домашните традиционални деликатеси на второто издание на Слоу фуд салон 2022, не потсетија на минатото, па повеќето разговори меѓу нас, присутните, се вртеа околу вкусовите на нашето детство.
]]>
Храна / Фитнес
Јајца со зеленчук на кинески начин | Кајгана https://time.mk/r/NONE/1bca36f137/jajca-so-zelencuk-na-kineski-nacin.html Јајца со зеленчук на кинески начин - Кајгана - 12:28 31/10 Mon, 31 Oct 2022 11:28:51 +0000  Кајгана - 12:28 31/10
Одличен додаток за пилешко, а се подготвува навистина лесно. Овој рецепт од кинеската кујна може да биде и додаток, но и самостојно јадење - зависи од вас. Кинеската кујна е една од најпопуларните кујни во светот.
]]>
Храна / Фитнес
Полнети тортиљи | Мои рецепти https://time.mk/r/NONE/bfc28c6343/polneti-tortilji.html Полнети тортиљи - Мои рецепти - 11:42 31/10 Mon, 31 Oct 2022 10:42:50 +0000  Мои рецепти - 11:42 31/10
Подготовка: 1. Во тавче на оган го ставаме маслиновото масло да се загрее. Кромидот ситно го сецкаме и го ставаме да се пржи. Лукот ситно го сецкаме и го додаваме во тавчето. Го додаваме меленото месо да се испржи.
]]>
Храна / Фитнес
Необичен рецепт – колач од шише | Gotvi.mk https://time.mk/r/NONE/7422cdca1b/neobicen-recept-kolac-od-sise.html Необичен рецепт – колач од шише - Gotvi.mk - 11:38 31/10 Mon, 31 Oct 2022 10:38:59 +0000  Gotvi.mk - 11:38 31/10
За овој рецепт, покрај чисто и празно пластично шише, потребни ви се шлаг, малку малини или овошје по избор, чоколаден пудинг. Разматете шлаг, а потоа намачкајте на дното од шишето. На шлагот наредете малини.
]]>
Храна / Фитнес
Кремаст и сочен сос од печурки | Gotvi.mk https://time.mk/r/NONE/3946272ca4/kremast-i-socen-sos-od-pecurki.html Кремаст и сочен сос од печурки - Gotvi.mk - 11:38 31/10 Mon, 31 Oct 2022 10:38:59 +0000  Gotvi.mk - 11:38 31/10
Кремаст и сочен сос од печурки. Состојки: 1 главица крмид, ситно сечкан 4 чешниња лук, ситно сечкани 300 гр печурки, исечкани на листови веза свеж магдонос, ситно сечкан малку мајчина душица 2 лажици путер 1 лажица маслиново масло сол 2 лажици бело ...
]]>
Храна / Фитнес
Маринирани батаци со компир: Ручек кој ќе ве воодушеви | Gotvi.mk https://time.mk/r/NONE/050ce792f6/marinirani-bataci-so-kompir-rucek-koj-ke-ve-voodusevi.html Маринирани батаци со компир: Ручек кој ќе ве воодушеви - Gotvi.mk - 11:38 31/10 Mon, 31 Oct 2022 10:38:59 +0000  Gotvi.mk - 11:38 31/10
Ручек кој ќе ве воодушеви. Состојки: 2 пилешки батаци без коски 4 лажици соја сос 4 чешниња лук 50 мл маслиново масло 1 мала главица кромид малку кари бибер сол 1 лажичка мед компир за прилог Начин на подготовка: Пилешкото одвојте го од коски.
]]>
Храна / Фитнес
Куглоф од тиква, портокал и ореви | Gotvi.mk https://time.mk/c/2e7f532139/kuglof-od-tikva-portokal-i-orevi.html Куглоф од тиква, портокал и ореви - Gotvi.mk - 11:38 31/10 Mon, 31 Oct 2022 10:38:59 +0000  Gotvi.mk - 11:38 31/10
Вкусен рецепт за здрав десерт кој ќе го обожавате! Состојки: 2 јајца 8 лажици шеќер 1 поротокал 10 лажици масло 100 гр грубо сечкани ореви 500 гр исчистена и изрендана тиква 15 лажици брашно 1 кесичка ванилин шеќер 1 кесичка прашок за печиво 1 ...
Gotvi.mk: Вкусна пита од ореви: Ќе барате парче повеќе
]]>
Храна / Фитнес
Домашни јадења и гозби
Домашни јадења и гозби

Фејсбук страница

Огласи од Pazar Abv на Фејсбук

Ценотека

Видео


Provided by www.ABVedit.com

Share with:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share with:


Scroll to Top